مجله خسیس
77

معرفی 20 سایت مقایسه قیمت برای کمک به پیشرفت توزیع تجارت الکترونیکی

مقایسه قیمت
بازدید 536

20 سایت در زمینه مقایسه قیمت برای کمک به پیشرفت توزیع تجارت الکترونیکی


شایان ذکر است که وجود یکسری سایت برای مقایسه ی قیمت ها به شما کمک می کند تا بتوانید به خوبی قیمت ها را رصد کنید. ما در اینجا فهرستی از بازارها و موتورهای جست و جو برای پیشرفت توزیع تجارت الکترونیک را معرفی خواهیم کرد.

مشتریان بیشتر به سمت تخفیف ها می روند و از پیشنهادات ویژه نیز کاملاً استقبال می کنند. آن ها به دنبال محصولی برای خرید هستند که از تخفیف بیشتری برخوردار باشد. وجود سایت های مقایسه قیمت این امکان را برای کاربران فراهم می سازند تا بتوانند قیمت محصولات را در سایت های مختلف رصد کنند و همچنین بتوانند با بهترین قیمت محصول مورد نظرشان را خریداری نمایند.

برخلاف مشتریان، فروشندگان نیز ممکن است از افشا و مقایسه ی قیمت محصولات شان ناراضی باشند، به همین دلیل این امکان وجود دارد که سایت های مقایسه مورد پسندشان واقع نشوند و این سایت ها به عنوان واسطه بین تقاضا و عرضه عمل می کنند.

از طرفی اینکه تنها یک تاجر در بازار وجود داشته باشد، اصلا خوب نیست. چون در این صورت شما تنها ارائه دهنده ی یک محصول یا خدمات خواهید بود که در این صورت هم باید کار تبلیغ و هم کار بازاریابی را انجام می دادید.

سایت های مقایسه قیمت می توانند مخاطبان را به سمت خودشان جذب کنند، بنابراین نقش بازاریابی را برای فروشندگان انجام می دهند. از این سایت های مقایسه قیمت می توان به عنوان گسترش توزیع محصولات تجارت الکترونیکی شما استفاده کرد.

موتور مقایسه قیمت چیست؟

موتورهای مقایسه قیمت چهار عملکرد مجزا را بر عهده دارند که عبارتند از: دسته بندی، جمع آوری داده ها، رابط جست و جوی مقایسه و مکانیسم کسب درآمد.

 1. دسته بندی محصولات: سازماندهی محصولات باید به گونه ای باشد که بتوان آن ها را با همدیگر مقایسه کرد.
 2. کسب اطلاعات قیمت:  اطلاعات قیمت را باید از بسیاری از بازرگانان به دست آورد.
 3. رابط جست و جوی مقایسه:  این امکان را برای کاربران فراهم می سازند که به جست و جو و مقایسه محصولات بپردازند.
 4. کسب درآمد: کسب درآمد با انجام فعالیت های مورد نظر.

وجود 3 چالش بسیار مهم و اساسی برای یک موتور مقایسه

اولین چالشی که برای یک موتور مقایسه وجود دارد، این است که داده ها با یکدیگر قابل مقایسه باشند. مقایسه کد محصول از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. همچنین ممکن است که شما اصطلاحاتی مانند ISBN،  SKUیا ASIN را شنیده باشید که در دسته بندی محصولات از آن ها استفاده می کنند، اما در زمینه خرید کالا، پیشنهادات محصول نیز باید با آن ها قابل مقایسه باشند. آیا قیمت جمع آوری شده شامل حمل و نقل می شود؟ آیا این یک پیشنهاد جزئی برای محصول است؟ آیا آن بخش اساسی از محصول مورد نظر را شامل نمی شود؟

اگر به این سوالات توجه نشود، تجربه ی کاربر در مقایسه ی محصولات بهینه نخواهد بود.

دومین چالش مورد نظر کسب داده است. سه روش اصلی برای جمع آوری داده ها توسط سایت های مقایسه قیمت وجود دارد:

 • Crawling and scraping
 • ارسال داده ها
 • یکپارچه سازی داده ها

اولین کار در این راه جمع آوری داده ها می باشد. این روشی بود که اولین موتورهای مقایسه وب آن را به کار بردند. وب سایت مقایسه ی قیمت Pricerunner به این شکل کار خودش را آغاز کرد.

آن توانست فروشگاه های آنلاین را شناسایی کند، از یک web crawler برای بازدید از سایت استفاده کرده تا بتواند اطلاعات مربوط به صفحه ی محصول مورد نظر را از آنجا پیدا کند.

شما می توانید نتایج را از طریق ارسال داده و یا از طریق یکپارچه سازی به دست آورید.

ارسال داده زمانی است که تاجر بتواند اطلاعاتی را به سایت مقایسه ی قیمت ارسال کند و یکپارچه سازی زمانی است که تاجر بتواند یک شکل ساختار یافته ای را ارائه نماید. دومی این مزیت را دارد که یک روش سریع برای به روزرسانی قیمت محصول می تواند باشد.

چالش سوم ارائه ی یک تجربه ی کاربری بهینه می باشد. کاربر بدون اینکه کد دسته بندی یک محصولی را بداند، اقدام به جستجو می کند. بنابراین سایت مقایسه ی قیمت باید عبارت جستجو را با نتایج مد نظر مطابقت دهد.

هنگامی که صفحه ی نتایج جست و جو نشان داده می شود، موتور باید محدوده ی پوشش را مشخص نماید. همچنین می توان از مکانیسم هایی مانند بررسی و رتبه بندی به منظور بهبود تجربه ی کاربر استفاده کرد.

در نهایت، موتور مقایسه نیاز به مکانیزم درآمدزایی دارد. برخی از موتورهای مقایسه برای ارسال داده ها از بازرگانان هزینه دریافت می کنند، برخی دیگر نیز نتایج مالی را در بالای لیست های خود ارائه می دهند و برخی دیگر از برنامه های وابسته برای کسب درآمد از کلیک بر روی سایت تاجر استفاده می کنند.

وجود 3 مزیت وب سایت های مقایسه ی قیمت برای تبلیغ محصولات مورد نظر

به لطف قدرتی که پلتفرم های تجارت الکترونیکی دارند، ساخت یک فروشگاه آنلاین برای کارآفرینان قابل دسترسی است. هنگامی که کسب و کار شما راه اندازی می شود، باید بتوانید محصول یا خدمات خودتان را توزیع و بازاریابی کنید.

در این صورت است که خرید مقایسه ای می تواند وارد عمل شود. از اینرو بهتر است به برخی از مزایای آن نگاه کنیم که عبارتند از:

 1. دید

یکی از بزرگترین چالش هایی که برای فروش آنلاین وجود دارد، این است که آن ها در چشم انداز رقابتی کسب و کارهای تجارت الکترونیکی دیده شوند. کاربران به منظور یافتن قابلیت های مناسب و مقایسه ی قیمت ها، تحقیقات محصول را انجام می دهند.

آن ها از موتورهای جست و جو، سایت های مقایسه ی قیمت و اپلیکیشن ها استفاده می کنند. هر چه مکان بیشتری به یک تاجر داده شود، امکان دیده شدن او بالاتر می رود.

 1. بازارسازان

موتورهای مقایسه این امکان را برای کاربران فراهم می کنند که به دنبال محصولات خود باشند. وب سایت هایی مانند آمازون و والمارت این نقش بسیار مهم را در بازار به عهده خود دارند.

 1. توزیع خودکار

بخش بسیار مهمی از بازاریابی یک محصول تجارت الکترونیک را توزیع خودکار بر عهده دارد. دیده شدن در موتورهای جستجو به همان اندازه ی شبکه های اجتماعی بسیار مهم است. موتورهای مقایسه امکانات بیشتری را برای کاربران فراهم می سازند تا بتوانند محصولات خودشان را به صورت آنلاین بازاریابی کنند.

آشنایی با 20 تا از بهترین سایت های مقایسه ی قیمت برای تبلیغ محصولات تجارت الکترونیک

ما در اینجا فهرستی از تمام وب سایت هایی که شما می توانید برای تبلیغ محصولات تجارت الکترونیک خود از آن ها استفاده می کنید را آورده ایم.

رتبه ای که ما برای این وب سایت ها در نظر می گیریم، ترکیبی از میانگین بازدیدکنندگان روزانه این سایت و بازدیدهایی که در سه ماه گذشته انجام گرفته است می باشد. سایتی که بتواند بیشترین ترکیب بازدیدکننده و بازدید از صفحه را داشته باشد در رتبه ی 1 قرار می گیرد.

ما در اینجا فهرستی از موتورهای جستجو را آورده ایم. ترتیب سایت ها را بر اساس رتبه بندی سایت الکسا در نظر گرفته ایم.

 1. (Google Shopping)

Google Shopping بالاترین رتبه بندی را در فهرست الکسا دارد و در رتبه ی 1 قرار گرفته است. این یک موتور مقایسه ی قیمت می باشد.

Google Shopping به دلیل قدرتی که موتور جست و جوی آن و تنوع تبلیغاتی که دارد، از بسیاری موتورهای مقایسه فراتر می باشد. این یک کاتالوگ برای هر محصول ضروری است. از آنجایی که گوگل می خواهد با آمازون رقابت کند، بازرگانان آن را به صورت رایگان در Google Shopping گنجانده اند.

 1. Yahoo Shopping

Yahoo Shopping یکی دیگر از پلتفرم های خرید قوی به شمار می آید. این موتور جست و جو از زمانی که یاهو توانست پلتفرم Kelkoo را در دهه ی 2000 خریداری کند، بر پایه ی جستجو ایجاد شد. بعدا برای اینکه به یک موتور مقایسه مستقل تبدیل شود، فروخته شد تا یاهو بتواند یک سایت خرید دیگر را راه اندازی کند.

 1. آمازون

بیش از نیمی از درآمد تجارت الکترونیک آمازون در بازاری ایجاد می شود که در آن تجار می توانند محصولاتشان را به عنوان فروشنده شخص ثالث ثبت کنند. امروزه آمازون به عنوان یکی از قدرتمندترین کانال های توزیع برای سایت های تجارت الکترونیک به شمار می آید. همچنین شما می توانید بازار Walmart را برای توزیع محصولات خود در نظر بگیرید.

 1. Bing Shopping

Bing Shopping شباهت بسیار زیادی به گوگل دارد، زیرا به عنوان خدمات تکمیلی برای ارائه ی جست و جوی خود راه اندازی شده است. بینگ موتور جست و جوی مایکروسافت است و توانست یک رویکرد بازاریابی داده را با شرکت خواهر خود یعنی لینکدین به اشتراک بگذارد.

 1. Shopify

Shopify یک موتور مقایسه نیست. این پلتفرم پیشرو در تجارت الکترونیک کاملاً فنی است و میزبان بیش از یک میلیون فروشگاه آنلاین می باشد. Shopify أخیراً راه اندازی Shop را اعلام کرده است، برنامه ای که دسترسی به محصولات بازرگانان خود را فراهم می کند.

اگر چه این یک برنامه مقایسه ی قیمت نیست، اما این پتانسیل را دارد که به یک بازار خاص تبدیل شود.

 1. Bizrate

Bizrate اولین سایت مقایسه ی قیمت واضح در لیست ما می باشد. شرکتی که در پشت  Bizrate قرار دارد، Shopzilla نام دارد که کمی پایین تر از این لیست قرار گرفته است. سرویسی مانند Connexity دسترسی به تمام موتورهای مقایسه ی خود را از طریق یکپارچه سازی فراهم می سازد.

 1. CamelCamelCamel

CamelCamelCamel نوع جدیدی از موتور مقایسه ی قیمت است. این موتور مقایسه قیمت به طور مکرر قیمت ها را در آمازون رصد می کند و تاریخچه ی قیمت ها و داده های مقایسه ای را در اختیار کاربران قرار می دهد تا کاربران تصمیم بگیرند که کدام محصولات را از آنجا خریداری کنند.

 1. Pricena

Pricena یک سایت مقایسه ی قیمت کلاسیک با تمرکز بین المللی می باشد. تخصص اصلی این وب سایت در خاورمیانه است.

 1. Shopzilla

Shopzilla بخشی از Connexity می باشد و یکی از سایت های اصلی مقایسه ی قیمت به شمار می رود.

 1. Pricerunner

Pricerunner یکی از سایت های اصلی مقایسه ی قیمت است که وب سایت های crawling و scraping می توانند برای پر کردن پایگاه داده خود از آن استفاده کنند.

از دیگر موتورهای جست و جو عبارتند از:

 1. PriceSpy: یک موتور مقایسه جدید می باشد که در بریتانیا مستقر شده است.
 2.  Shopping.com: یک موتور مقایسه ی جهانی بوده که متعلق به eBay است.
 3. GetPrice : موتور مقایسه ی قیمت استرالیا می باشد.
 4. PriceGrabber: یکی از اولین موتورهای مقایسه ی قیمت از لحاظ تاریخی می باشد که بخشی از Connexity محسوب می شود.
 1. Idealo: یک سایت مقایسه ی قیمت است که متمرکز بر اروپا می باشد.
 2.  Kelkoo: یک سایت مقایسه ی قیمت می باشد که متمرکز در اروپا است. این سایت توسط یاهو خریداری و سپس فروخته شد.
 3. Become: صفحه ی جست و جوی محصول برای پایگاه داده Connexity است.
 4.  Shop Wiki: یک موتور جست و جوی محصول به شمار می آید.
 5. Skinflint: یک موتور مقایسه است که متمرکز در اروپا می باشد.
 6. BuyVia: یک سایت معاملات و کوپن خرید است.

وجود حداکثر توزیع با حداقل تلاش

بازارها و سایت های مقایسه ی قیمت، مراکز توزیع برای تجارت الکترونیک شما هستند. برای استفاده از آن ها شما می توانید یک کاتالوگ برای خود بسازید و تصمیم بگیرید که کدام پلتفرم یا واسطه ها می توانند با کمترین تلاش و هزینه، وسیع ترین توزیع را در اختیار شما قرار دهند.

اگر شما بتوانید راه حل مناسبی برای بازارهای بین المللی پیدا کنید، در این صورت شما خواهید توانست فرصت های بیشتری را برای دیده شدن در موتورهای مقایسه منطقه ای پیدا کنید.

بازارها و سایت های مقایسه ی قیمت، مراکز توزیع برای تجارت الکترونیک شما هستند. برای استفاده از آن ها، یک نوع محصول از کاتالوگ خود بسازید و تصمیم بگیرید که کدام پلتفرم ها یا واسطه ها می توانند با کمترین تلاش و کمترین هزینه، وسیع ترین توزیع را در اختیار شما قرار دهند.

از طرفی اگر شما راه حل مناسبی برای بازار و تحقق بازارهای بین المللی داشته باشید، حتی می توانید فرصت های بیشتری را در موتورهای مقایسه ی منطقه ای پیدا کنید.

ترجمه اختصاص از مقایسه قیمت خسیس

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. Hjqaro گفت:

  purchase digoxin online cheap buy digoxin 250mg generic molnupiravir 200mg without prescription

 2. Wkzsuv گفت:

  lanoxin 250mg ca digoxin 250 mg canada molnunat 200mg generic

 3. Drvult گفت:

  acetazolamide online order imuran 50mg uk imuran 50mg oral

 4. Ykxwqu گفت:

  order acetazolamide 250mg without prescription azathioprine medication azathioprine 25mg us

 5. Wlykbq گفت:

  buy digoxin 250mg pills buy micardis 20mg without prescription molnupiravir 200mg cheap

 6. Ktrrkj گفت:

  order digoxin generic digoxin 250 mg ca molnunat order

 7. Ciacln گفت:

  order carvedilol 25mg pill buy coreg 25mg online cheap order amitriptyline 50mg for sale

 8. Qwhuxj گفت:

  buy amoxicillin 250mg generic stromectol 6mg brand ivermectin 6 mg pills for humans

 9. Hqevtb گفت:

  order carvedilol for sale order ditropan 2.5mg purchase amitriptyline without prescription

 10. Ivqjro گفت:

  cheap fosamax motrin 400mg us order motrin online

 11. Gxfjca گفت:

  priligy 90mg pill avanafil us order generic domperidone

 12. Fkvsst گفت:

  order indocin 50mg without prescription buy cenforce 100mg online buy cenforce 100mg generic

 13. Anjmzs گفت:

  order pamelor 25 mg online cheap purchase panadol sale paroxetine 20mg over the counter

 14. Yjzlyk گفت:

  indomethacin without prescription buy indomethacin generic buy cenforce 50mg pills

 15. Kdsbke گفت:

  order nortriptyline 25mg online buy generic nortriptyline 25 mg buy paroxetine 20mg pills

 16. Toltpf گفت:

  order doxycycline 100mg generic medrol medrol for sale online

 17. Qldezk گفت:

  buy pepcid 40mg without prescription buy mirtazapine pills remeron buy online

 18. Yolgfh گفت:

  doxycycline sale buy aralen sale methylprednisolone 8mg pills

 19. Jkrrvv گفت:

  order famotidine 40mg pill prograf 5mg cheap mirtazapine 15mg sale

 20. Auxbls گفت:

  order requip 2mg online cheap buy trandate generic buy labetalol 100 mg online

 21. Uvxlzv گفت:

  generic ropinirole 1mg requip 1mg usa buy generic labetalol

 22. Pyhobu گفت:

  order tadalafil without prescription trimox 250mg tablet trimox 500mg over the counter

 23. Jrrfbb گفت:

  tadacip 10mg for sale trimox 500mg tablet trimox 500mg over the counter

 24. Hdzznm گفت:

  fenofibrate 200mg generic buy tricor for sale viagra canada

 25. Fkhxsb گفت:

  buy esomeprazole for sale generic lasix 40mg furosemide 40mg usa

 26. Sdggyh گفت:

  nexium 40mg ca esomeprazole cheap lasix 100mg canada

 27. Ainnsm گفت:

  buy cialis 5mg sale sildenafil 100 mg order sildenafil sale

 28. Yrknsb گفت:

  minocycline online buy minocin ca buy hytrin generic

 29. Zuqhbe گفت:

  minocycline tablet buy minocin pill terazosin brand

 30. Zttfvp گفت:

  tadalafil pills approved viagra cheapest ed pills

 31. Nbuchn گفت:

  glycomet online order cost metformin 500mg cost nolvadex

 32. Htjlfw گفت:

  glycomet for sale online tamoxifen 10mg price buy tamoxifen 10mg online cheap

 33. Agarqc گفت:

  modafinil medication purchase stromectol generic promethazine over the counter

 34. Swqfbs گفت:

  buy provigil 100mg sale order stromectol generic order promethazine 25mg online cheap

 35. Irxjll گفت:

  buy clomid without prescription clomiphene for sale online prednisolone 40mg us

 36. Swekla گفت:

  clomiphene 50mg drug purchase atorvastatin pills prednisolone 40mg drug

 37. Aucrtn گفت:

  deltasone 20mg price amoxil 250mg cost amoxil 250mg cheap

 38. Qubrjq گفت:

  buy deltasone 10mg brand prednisone amoxil order

 39. Lfurda گفت:

  isotretinoin medication ampicillin over the counter ampicillin order online

 40. Knzabk گفت:

  buy accutane 40mg online cheap order accutane 10mg without prescription order ampicillin sale

 41. Vxzxpl گفت:

  buy sildenafil 100mg generic order lyrica generic order finasteride 5mg without prescription

 42. Edfbmj گفت:

  fildena 50mg uk fildena ca buy finasteride 5mg for sale

 43. Xitiij گفت:

  buy stromectol buy ed pills deltasone 10mg for sale

 44. Raadjx گفت:

  generic ondansetron buy ondansetron 8mg online cheap buy trimethoprim generic

 45. Shhver گفت:

  order ondansetron 4mg amoxil order buy bactrim generic

 46. Zxnoxn گفت:

  accutane 40mg without prescription buy generic isotretinoin 40mg order azithromycin 250mg

 47. Xjjhux گفت:

  buy accutane 20mg generic oral amoxicillin 1000mg zithromax without prescription

 48. Ltjgdj گفت:

  order ventolin inhalator generic amoxiclav buy online augmentin for sale online

 49. Qdpbmi گفت:

  order albuterol for sale order synthroid 100mcg generic order augmentin 375mg pill

 50. Lcauux گفت:

  order prednisolone 5mg pill order prednisolone 10mg generic cost lasix 40mg

 51. Snsjld گفت:

  purchase prednisolone without prescription oral neurontin 100mg order lasix 100mg pills

 52. Luaxme گفت:

  provigil 200mg brand order zestril 5mg pill metoprolol pill

 53. Ynodlm گفت:

  buy provigil 200mg without prescription lisinopril pill metoprolol 50mg ca

 54. Fnvoct گفت:

  buy monodox pill order vibra-tabs generic buy zovirax 800mg for sale

 55. Pwramm گفت:

  avodart 0.5mg uk buy keflex 500mg pills xenical 120mg tablet

 56. Uafqdi گفت:

  purchase monodox sale vardenafil online acyclovir 400mg uk

 57. Pftruo گفت:

  buy avodart 0.5mg pill xenical order online orlistat 60mg price

 58. Ewfkbj گفت:

  order azathioprine generic naprosyn tablet brand naprosyn 250mg

 59. Wikhko گفت:

  order imuran 25mg pill purchase azathioprine brand naprosyn

 60. Phgohr گفت:

  purchase ditropan sale ditropan 5mg tablet order oxcarbazepine generic

 61. Tfjowy گفت:

  ditropan 2.5mg generic brand oxcarbazepine 300mg purchase oxcarbazepine

 62. Jvcpgn گفت:

  cheap omnicef 300 mg omnicef 300 mg without prescription buy generic pantoprazole

 63. Unpjgg گفت:

  cefdinir 300mg oral cefdinir 300mg drug purchase protonix

 64. Ifkxhh گفت:

  buy zocor 20mg online cheap order sildalis generic sildenafil us

 65. Btvbvz گفت:

  purchase simvastatin sale order simvastatin online sildalis us

 66. Iwjoun گفت:

  buy avlosulfon 100 mg pills order dapsone 100mg pills tenormin 100mg pill

 67. Jqchqb گفت:

  order dapsone 100 mg pills cost dapsone 100 mg order atenolol 50mg online

 68. Vnttjn گفت:

  alfuzosin 10mg for sale oral uroxatral purchase diltiazem online

 69. Qfoiyw گفت:

  alfuzosin online buy order generic desyrel diltiazem price